Paneliści Dni Światła 2023

Marcin Bała
CEO - Salumanus

Ewangelista xWDM. O sieciowych rozwiązaniach może rozmawiać bez końca. Manager łączący z sukcesem biznes, technologię i efektywne budowanie firmy na podstawie doświadczenia oraz umiejętnego analizowania branżowej przyszłości.

Jarosław Gorczowski
CEO - DCN Europe

Zaczynał w Salumanus jako menadżer produktu, by po czterech latach dotrzeć do pozycji lidera zespołu. Wykreował i uruchomił platformę sprzedażową B2B Salumanus Plus. Obecnie CEO DCN Europe.

Paweł Śmiechowski
Kierownik Wydziału Rozwoju Sieci ORANGE

22 lat pracy w telekomunikacji. Obecnie odpowiedzialny za Sieci Agregacyjne i Teletransmisyjne w Orange. Zainteresowany automatyzacją w dostarczaniu i provisioningu usług/sieci.

Kamil Schild
Head of B2B Product w Grupie PLAY

Od 16 lat zawodowo związany z telekomunikacją. Przygodę rozpoczął jako administrator sieci u lokalnego operatora, gdzie zdobył praktyczną wiedzę na temat budowy i pracy sieci. Kolejne doświadczenia z sieciami rozproszonymi skierowały go w kierunku pracy nad rozwiązaniami opartymi o chmurę MPLS, wsparciem i szkoleniem biznesu z usług dla segmentu MLE oraz ISP, a w ostatnim czasie szczególnie tych związanych z szerokorozumianym ICT. Obecnie kieruje zespołem zajmującym się rozwiązaniami produktowymi oraz szkoleniami dla segmentu B2B w Grupie Play.

Piotr Karny
Core Network IP/MPLS and DWDM Team Leader at VECTRA S.A.
Bartłomiej Zaremba
Network Development and Maintenance Director at Netia

Lider i specjalista w obszarze technologii sieciowych z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży Telco. Aktualnie w Netii zajmuje się rozwojem, planowaniem oraz utrzymaniem sieci oraz platform usługowych.