Wiedza

którą zastosujesz

w biznesie.

AGENDA XVI DNI ŚWIATŁA
AGENDA XVI DNI ŚWIATŁA

Agenda XVI Dni Światła | 17 października 2023

17:00
Wieczorna kolacja
16:30 - 17:00
Kahoot! | Sesja Q&A
16:00 - 16:30
Rakieta suborbitalna, a może jednak lot na księżyc? – która technologia xWDM będzie najlepsza dla twoich potrzeb?
J. Kolasiak | Ł. Sukiennik

CWDM, DWDM, a może O-Band? Wymagania, projekt, budowa, start. Sieci transmisyjne tonie rocket science! Małe rakiety pozwalają wynosić lekkie, pojedyncze satelity na niskie orbity. Duże rakiety dają większe możliwości pod względem ilości, wagi i odległości. Wszystko zależy od potrzeb budowanego systemu oraz zasadności ekonomicznej. Ta analogia doskonale oddaje możliwości budowania optycznych systemów transmisyjnych, opartych na technologiach zwielokrotnienia falowego. Nasi space, a właściwie  wavelength engineers, opowiedzą, która technologia CWDM, DWDM czy O-Band uzyskuje najlepsze wyniki dla wymaganych warunków brzegowych.

15:30 - 16.00
Gdy liczy się każdy WAT – czyli jaki wpływ na zapotrzebowanie energetyczne ma wybór modułów optycznych
A. Wojnar | Ł. Bogdanik

Masz wrażenie, że Moc nie jest Twoim sprzymierzeńcem? Rosnące zużycie energii w Twoich serwerowniach spędza Ci sen z powiek, a nowe regulacje klimatyczne wywołują u Ciebie niepewność i niepokój? Pokażemy Ci jakimi drogami możesz polecieć z nami na jasną stronę Mocy. Zobaczysz ewolucyjne i rewolucyjne przykłady rozwiązań obniżających koszty zużywanej energii dzięki zastosowaniu modułów optycznych GBC Photonics.

15:00 - 15:30
Przerwa kawowa
14:15- 15:00
PANEL DYSKUSYJNY - Oczekiwania klientów vs. wyzwania operatorów, czyli jak wygląda przyszłość ostatniej mili? Innowacja czy utrzymanie starych infrastruktur w epoce 5G? Wyzwania interoperacyjności w świecie multi-vendor.
Kamil Schild, Paweł Śmiechowski, Bartłomiej Zaremba, Piotr Karny, Jarosław Gorczowski, Marcin Bała
13:15 - 14:15
Kahoot! | Przerwa obiadowa
12:45- 13:15
Cloud Management w prywatnej chmurze operatora. Czy to może mieć sens?
J. Gorczowski

Jak zachowuje się obecnie klient biznesowy? Jakie widzimy trendy rynkowe i jak je adresować do klientów końcowych? Branding operatora w jego rozwiązaniu "privatecloud" to budowanie własnego wizerunku i brand awareness oraz łatwiejsza konsolidacja usług.

12:15 - 12:45
SRD 5.0 – w czym pomoże Ci najnowsza wersja środowiska SRD
A. Wojnar | M. Owca

Po pięcioletniej eksploatacji czterech poprzednich generacji GBC Photonics SRD, przyszedł czas na start rakiety SRD najnowszej, piątej generacji. W środowisku zaszły rewolucyjne zmiany. Uprościliśmy znacząco jego obsługę, zapewniliśmy obsługę nowych generacji modułów i postawiliśmy na mobilność całego systemu. Do współtworzenia nowej generacji SRD zaprosiliśmy młodych dizajnerów i specjalistów od UX. Przekonaj się, dlaczego SRD jest fundamentem prawdziwego, uniwersalnego modułu optycznego GBC Photonics.

11:45 - 12:15
Kahoot! | Przerwa kawowa
11:15 - 11:45
Nowy sprzęt w sieci operatora – ból głowy, czy szansa?
G. Róż | G. Banach

Po co testować nowy sprzęt? Nowe serie i modele urządzeń, nadążają za wymaganiami klientów i dają nowe możliwości. Szersze spektrum wyboru to szansa na lepsze TCO (Total Cost of Ownership). Jakie napotykamy wyzwania po stronie operatora przy testowaniu nowych urządzeń? Jak je możemy adresować i na co operatorzy mogą liczyć po naszej stronie, żeby proces był jak najefektywniejszy?

10:45 - 11:15
Od Falcon 1 do Starship – Co zrobić gdy wciąż rosną wymagania względem systemu xWDM? Przegląd najnowszych technologii, nowe generacje, możliwości update’u, oraz kierunki rozwoju.
J. Kolasiak | Ł. Sukiennik

Rynek wymaga coraz szybszych, pojemniejszych łączy światłowodowych. Wyruszmy w podróż po technologiach transmisyjnych dających nam już nie gigabajty, ale terabajty przepustowości po pojedynczych drogach optycznych, na odległości już nie setek, a tysięcy kilometrów. Podobnie, jak w branży New Space już planujemy „loty na Księżyc i Marsa”, i wkrótce będziemy przesyłać tera, a nawet petabajty danych.    

10:15 - 10:45
Kahoot! | Przerwa kawowa
09:45 - 10:15
Managed WiFi - czy na tym da się zarobić?
J. Gorczowski | J. Kołodziej

W jaki sposób adresować usługę Managed WiFi do sektora HoReCa? Jakie są korzyści dla właścicieli i operatorów obiektów z takiej usług i w porównaniu do zakup sprzętu i samodzielnej obsługi? Przedstawimy przykłady topologii rozwiązania Managed WiFi w sieci operatora i zastosowanie usługi w sektorze finansowym.

09:15 - 09:45
May the Force be with you – wykorzystaj moc drzemiącą w modułach koherentnych QSFP!
Ł. Sukiennik | A. Wojnar

Szczegóły wkrótce

09:00 - 09-15
Otwarcie Dni Światła
Marcin Bała | Jarosław Gorczowski

Otwarcie Dni Światła

08:00 - 09:00
Rejestracja uczestników

Serwis kawowy